Pogoda

zawod 2019
zawod 2019
zawod 2019
zawod 2019
zawod 2019

Licznik odwiedzin

Dzisiaj63
Wczoraj170
W tym tygodniu920
W tym miesiącu4211
Wszystkich1111692

Szczegóły

  • IP: 3.232.96.22
  • Przeglądarka Unknown
  • Wersja
  • System Unknown

Aktualnie na stronie

2
_

piątek, 22 styczeń 2021

INFORMACJA DLA OSP !!!

Przypominamy, że meldunki z miesiąca bieżącego należy składać do 15 dnia następnego mięsiąca w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Otmuchowie. 

AKTUALNY druk oświadczenie (meldunku) uczestników działania ratowniczego/szkolenia pożarniczego do pobrania poniżej:

>> wersja edytowalna word <<

>> wersja pdf <<

OŚWIADCZENIE O NR KONTA:

>> pobierz <<

Informacja o planowanej przerwie w dostawach energii elektrycznej w dniu 21.01.2021

tauron dystrybucja

TAURON Dystrybucja informuje o zaplanowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej dla:

Spółdzielni Mieszkaniowej w Maciejowicach oraz obiektów przez nią administrowanych

w terminie: 21.01.2021 w godzinach od  08:00 do 15.00
 
Oprócz wyżej wymienionych sytuacji mogą nastąpić przerwy w dostawach prądu w innych obiekatach na terenie miejscowości Maciejowice.
 
 

Kolejne próby wyłudzeń pieniedzy "na wnuczka" na naszym terenie

kobieta - seniorka rozmawiająca przez telefonFunkcjonariusze z Komisariatu Policji w Otmuchowie dostali w ostatnim czasie kilka zgłoszeń dotyczących próby wyłudzenia pieniędzy sposobem "na wnuczka". Przestępcy działający metodą "na wnuczka” czy „na policjanta" wciąż oszukują, głównie starsze osoby.  Oszuści próbują wyłudzić pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Uczulmy ich jak mają reagować w takich sytuacjach, czego bezwzględnie nie powinni robić i na co zwrócić uwagę.

Co raz częściej słyszmy o bardzo pozytywnych reakcjach seniorów na próby oszukania ich przez osoby podszywające się za pracowników instytucji państwowych czy członków rodziny. Starsi ludzie stali się bardziej czujni i wiedzą jak reagować, co nas cieszy. Mimo wszystko wciąż dochodzi jeszcze do oszustw seniorów. Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, adwokatów, pracowników  instytucji państwowych, dawno niewidzianych wnuków, siostrzenic czy kuzynów nie muszą zakończyć się naszą finansową porażką, jeżeli będziemy przestrzegać kilku zasad:

  • policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji,
  • policja nigdy nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu,
  • jeśli mamy jakąkolwiek wątpliwość co do danych osoby dzwoniącej do nas czy podającej się za pracownika jakiejś instytucji, weryfikujmy to. Zgłaszajmy takie sytuacje na policję, konsultujmy z rodziną,
  • pamiętajmy, żeby nie dać się namówić na pozostawienie naszych pieniędzy w jakimś odosobnionym miejscu, nie wyrzucać ich przez okno, nie pozostawiać we wskazanym przez oszusta miejscu,
  • nie udostępniajmy kodów, haseł czy danych do naszych kont bankowych nikomu czyjej tożsamości nie jesteśmy pewni i komu nie ufamy.

Przestrzeganie tych kilku zasad może uratować nasze, często długo odkładane, oszczędności życia.

Nie dajmy się oszukać! Omawiajmy nietypowe sytuacje, które nas spotykają z innymi członkami rodziny, a wszelkie podejrzane prośby o pożyczenie pieniędzy zgłaszajmy na Policję.

Policjanci apelują do seniorów o zachowanie rozsądku i rozwagi w kontaktach z osobami, co do których nie mamy stuprocentowej pewności, że mają wobec nas czyste intencje.

Dodatkowy termin zgłoszeń strażaków OSP na szczepienia !!!

Informujemy, że jest możliwość dodatkowych zgłoszeń strażaków OSP na szczepienia przeciwko SARS-CoV-2. Osoby zainteresowane mogą, to zrobić do 28.12.2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Nysie, muszą to zrobić osobiście. Należy pamiętać o wypełnieniu oświadczenia.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (Oświadczenie (zgoda) szczepienia COVID - OSP.pdf)Oświadczenie (zgoda) szczepienia COVID - OSP 50 kB50

Dokumenty niezbędne dla strażaków chętnych do zaszczepienia przeciwko SARS-CoV-2

W załączniku publikujemy dokumenty niezbędne dla wszystkich strazaków, którzy chcą dobrowolnie poddać się szczepieniu przeciwko SARS-CoV-2. Wszystkich chętnych proszę o wypełnienie i przekazanie ich do Komendanta Gminnego OSP.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (Oświadczenie (zgoda) szczepienia COVID - OSP.pdf)Oświadczenie (zgoda) szczepienia COVID - OSP.pdf 50 kB353

Gmina Otmuchów zakupiła samochód bojowy dla OSP Otmuchów

IMG 20201215 095118 01 www
 
 
Renault MIDLINER S180 to zwrotny, szybki samochód ratowniczo-gaśniczy wyposażony w zbiornik mieszczący 2000 litrów wody, autopompę o wydajności 1600 litrów oraz wyciągarkę o wyciągu 9 ton. Wóz przeznaczony będzie przede wszystkim do działań związanych z ratownictwem drogowym.
 
 
 

KOMUNIKAT DLA MIEJSCOWOŚCI RYSIOWICE, GORASZOWICE, GRĄDY

KOMUNIKAT DLA MIEJSCOWOŚCI

RYSIOWICE, GORASZOWICE, GRĄDY

Gospodarstwo Komunalne w Otmuchowie informuje, że w dniu 05.11.2020r. od godz. 7.00 nastąpi przerwa w dostawie wody w związku z prowadzonymi pracami remontowymi na stacji uzdatniania wody w Rysiowicach. Przewidywany czas przywrócenia dostawy wody planowany jest do godziny 18.00.

W związku z powyższym, prosimy o zaopatrzenie się w wodę na czas przerwy w dostawie.

Za utrudnienia przepraszamy.

Darmowe konsultacje psychologiczne dla osób starszych i ich opiekunów

9504 Plakat porady skonwertowany

W ramach projektu „Opolski senior – zapewnienie wsparcia osobom niesamodzielnym oraz ich opiekunom” dostępne są: Darmowe konsultacje psychologiczne dla osób starszych i ich opiekunów.

Dodatkowe informacje oraz szczegóły na załączonym plakacie oraz w materiałach poniżej.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (TSKN-InformatorOpolski-2020.pdf)Darmowe konsultacje psychologiczne - szczegóły 1790 kB51

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Otmuchowie

ul. Zamkowa 6, 48-385 Otmuchów

tel./fax.: (77) 431 50 16

tel.: (77) 431 50 17

gcr@otmuchow.pl

Przydatne numery:

Policja 997

Straż Pożarna 998

Pogotowie 999

Pogotowie Energetyczne 991

Drogi Powiatowe 774019712

Drogi Krajowe 774565058

Mapka ostrzeżeń meteo

ostrz meteo
 

Informacja o polowaniach

13c07dc57834efe557a25f7bc46ee8ad

Jakość powietrza w gminie

mapa powietrze