Pogoda

Ćwiczenia 2016
Ćwiczenia 2016
Ćwiczenia 2016
Zawody 2016
Zawody 2016

Licznik odwiedzin

Dzisiaj502
Wczoraj340
W tym tygodniu1274
W tym miesiącu8466
Wszystkich780970

Szczegóły

  • IP: 54.144.73.205
  • Przeglądarka Unknown
  • Wersja
  • System Unknown

Aktualnie na stronie

1
_

środa, 21, luty 2018

 

w mundurze z prawaWitamy na stronie

Zarządzania Kryzysowego Gminy Otmuchów .

Znajdziecie tutaj Państwo informacje dotyczące spraw Zarządzania Kryzysowego, Ochotniczych Straży Pożarnych, Obrony Cywilnej, spraw obronnych i spraw wojskowych.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną i wzięcia aktywnego udziału w jej tworzeniu poprzez swoje komentarze i sugestie.

 

Artur Banasiak

1. Ostateczny termin składania wniosków/zamówień na dofinansowanie zakupu sprzętu i mundurów to 20.02.2018 r (wtorek).

2. Zgodnie z ustaleniami Komendanta Gminnego meldunek - oświadczenie uczestników działania ratowniczego/szkolenia pożarniczego należy składać w Urzędzie Miejskim w Otmuchowie lub bezpośrednio u Komendanta do 5 dnia następnego miesiąca.

 

Wóz strażacki dla OSP Śliwice

Podczas Dożynek Gminnych odbywających się w ostatnią niedzielę sierpnia Burmistrz Otmuchowa Jan Woźniak wraz z Komendantem Gminnym dh. Sylwestrem Łuckim przekazali wóz strażacki dla OSP Śliwice. Przed dożynkową mszą świętą ksiądz prowadzący dokonał uroczystego błogosławieństwa i poświęcenia samochodu, po czym Burmistrz symbolicznie przekazał klucze do auta prezesowi OSP Śliwice. Nowy pojazd to Mercedes-Benz L 608D z 1986 roku. Pomimo swojego wieku samochód jest w bardzo dobrym stanie technicznym i ma niewielki przebieg. Wóz bojowy ma zbiornik o pojemności 1000 litrów wody oraz zamontowaną dwustopniową autopompę. Wyposażony jest on w linię szybkiego natarcia i może pomieścić do 7 osób. Druhom z Śliwic życzymy udanej pracy na nowym wozie i tego, aby woził ich tylko na cwiczenia i zawody.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+2 #2 Strażak 2016-09-05 13:51
Popieram Administratora. Ktoś, kto mówi tylko o dużych jednostkach i ich działaniu, nie widzi tego ryzyka, że bez tych małych wyjeżdżających choćby raz w roku, nie udałoby się wykonać założenia, gdzie "jednostki większe, dużo bardziej aktywne" mogły by sobie nie dać rady. Wiemy że duże jednostki są siłą i kluczowym podmiotem działań gminnych, lecz nie są samowystarczalne i niezastąpione. W naszej gminie naprawdę wyposażenie nie odbiega od normy krajowej, a duże jednostki nie ucierpią tak bardzo na jednorazowym wydatku, jaki trzeba ponieść by utrzymać w sprawności i mobilizacji inne jednostki. Pozdrawiam.
Cytować
0 #1 Nowy 2016-08-30 20:56
Piękna sprawa, niestety kosztem takich jednostek cierpią jednostki większe, dużo bardziej aktywne...


------------------------------------
Szanowny Panie/Pani wszystkie większe jednostki posiadają, co najmniej dwa samochody pożarnicze, dodatkowo budżet ZOG ZOSP RP od wielu lat w większości finansuje większe jednostki - 30% OSP Otmuchów, 30% OSP Wójcice, Łąka, Kałków i Maciejowice i 30% na pozostałe 7 jednostek w tym OSP Śliwice. Aby mniejsze jednostki mogły wykazywać większą aktywność potrzebuje do tego sprzętu, w tym samochodu pożarniczego, a takiego OSP Śliwice do tej pory nie posiadała. Na przyszły rok planowane są kolejne zakupy sprzętu (samochodów), który trafi do innych jednostek m.in planowany jest zakup ciężkiego samochodu pożarniczego dla OSP Otmuchów. Rada na przyszłość: zanim zacznie się coś krytykować należałoby posiadać minimum wiedzy w poruszanym temacie.

Pozdrawiam, Administrator
Cytować

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Otmuchowie

ul. Zamkowa 6, 48-385 Otmuchów

tel./fax.: (77) 431 50 16

tel.: (77) 431 50 17

g c r @ o t m u c h o w . p l

Mapka ostrzeżeń meteo

 
 
Źródło: pogodynka.pl

Ostatnie komentarze