„Kultura i kino po obu stronach granicy”

plakat Vidnava wystawa

Na zaproszenie władz Vidnavy braliśmy udział w uroczystych obchodach dnia bezpieczeństwa połączonych z upamiętnieniem ofiar niemieckiej napaści na posterunek celny w 1938 roku. Uroczystość była okazją do spotkania służb z obu stron granicy i pokazania swoich możliwości. Służby czeskie i polskie wystawiły na vidnavskim rynku swój sprzęt i prezentowały jego możliwości, czym wzbudziły zainteresowanie licznych gości, zwłaszcza tych najmłodszych. Na rynku odbył się także konkurs gotowania gulaszu.

To otoczenie było okazją do promowania projektu „Kultura i kino po obu stronach granicy” realizowanego przez Gminę Otmuchów i DK Zamek w Otmuchowie. Przygotowano wystawę historycznych zdjęć i grafik otmuchowskiego zamku oraz poczęstunek składający się ze specjalności zamkowej kuchni. Jedno i drugie cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem zebranych. Przedstawiano także ideę projektu letniego, zamkowego kina z czeskim repertuarem. Liczne deklaracje odwiedzin i zachwyty nad kuchnią pozwalają optymistycznie patrzeć na przyszłość projektu. Dodatkowym atutem był gulasz ugotowany przez zamkowego kucharza, który smakował zebranym wybornie i zebrał największą ilość pozytywnych opinii.

Przedstawiliśmy swoją ofertę i czekamy na gości na Zamku przy dobrej kuchni i klasycznych filmach dla każdego. Myślimy, że „Krecik”, „Dobry wojak Szwejk” i inne produkcje południowych sąsiadów nie wymagają reklamy i będą atrakcyjne dla sąsiadów z obu stron granicy.

Projekt „Kultura i kino po obu stronach granicy” realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach funduszu mikroprojektów w Euroregionie Pradziad „Przekraczamy Granice”.

DSCN8660 DSCN8663

DSCN8704 DSCN8741

DSCN8768 DSCN8811