20 rocznica powstania OSP Nadziejów

W sobotnie popołudnie w Nadziejowie odbyła się uroczystość z okazji 20-lecia istnienia tamtejszej OSP. Na świetlicy zebrali się druhowie i zaproszeni goście a poczęstunek przygotowały niezawodne panie z KGW.

Za stolami zasiedli min.: Burmistrz Otmuchowa Jan Woźniak, Prezes OSP Nadziejów Waldemar Sommer, Komendant Gminny OSP Sylwester Łucki, Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Woźniak, Wicestarosta Czesław Biłobran, przedstawicielka BS Otmuchów Beata Zielińska, Skarbnik ZOG Tadeusz Zabłocki, Prezes OSP Jodłów Tadeusz Guzik, Naczelnik Stanisław Duraj, radni Szymon Bryjka i Aleksander Pacławski oraz Zbigniew Górski.

Najważniejsi jednak tego dnia byli członkowie OSP Nadziejów i ich praca na rzecz lokalnej społeczności, a trzeba im oddać, że praca ta wykonywana jest wzorcowo. Należy tutaj wymienić obecnych na sali tego dnia Czesława Goryla i Józefa Talarowskiego, którzy są filarami OSP w codziennej pracy. Nie byłoby tej rocznicy gdyby nie śp. Zbigniew Rasławski i obecny tego dnia weteran Wojciech Ćwikowski oraz wielu innych, którzy 20 lat temu postanowili odtworzyć straż w Nadziejowie. Pamiętali jeszcze czasy zakładowej straży w kamieniołomie i postanowili założyć OSP dla bezpieczeństwa swojej miejscowości.

Jednostka powstała mała ale wzorowo prowadzona i zawsze gotowa do działań. Z biegiem lat dzięki finansowaniu z budżetu gminy jednostka była dosprzętowiana i dzisiaj żuk i PO-5 to już historia. Zgrabny „volkswagenik” i wiele rozmaitego sprzętu znacznie podnosi możliwości operacyjne i skuteczność działania.

Sama uroczystość przyniosła dodatkowy sprzęt bowiem goście nie przyjeżdżali z pustymi rękami. Zbigniew Gorski ufundował kosę spalinową, OSP Jodłów przekazała nowoczesny hełm bojowy a Burmistrz wręczył mundur wraz z butami specjalnymi oraz przenośny halogen z zasilaniem akumulatorowym.

Po przemówieniach prezesa OSP i zaproszonych gości na stół „wjechał” przepyszny dzik i rozpoczęło się biesiadowanie w miłej, strażackiej atmosferze.

Gratulujemy druhom i mieszkańcom wspaniałej straży i życzymy kolejnych udanych lat działalności.