Zebranie gminne OSP 11-04-2014

W piątkowy wieczór na otmuchowskim Zamku zebrali się strażacy z wszystkich 12 jednostek OSP wraz z zaproszonymi gośćmi aby podsumować kampanię sprawozdawczą oraz podjąć najważniejsze decyzje na 2014 rok.

Zebranie otworzył przeprowadził Burmistrza, a zarazem Prezes ZOG dh Jan Woźniak. W porządku obrad były sprawozdania podsumowujace miniony 2013 rok od strony organizacyjnej, operacyjnej i finansowej. Zebrani z uwagą wysłuchali informacji przedstawianych przez Burmistrza, Komendanta i Sekretarza ZOG. Zawierały one najważniejsze dane dotyczące wszystkich OSP.

Kolejnym punktem było wręczenie odznaczeń "Za zasługi dla pożarnictwa" naszym wypróbowanym pzryjaciołom ze Straży Granicznej i Pożarnej. Brązowymi medalami za pomoc i współprace w organizacji i zabezpieczeniu obozu MDP zostali odznaczeni: Vlastimil Skrob - SDH Vidnava, kpt Piotr Piekarski - k-t PSG Kłodzko, mjr Dariusz Matusiak - z-ca k-ta PSG Kłodzko. Dekoracji dokonali Burmistrz Jan Woźniak, K-t Powiatowy PSP mł. bryg. Arkadiusz Kuśmierski, k-t Gminny OSP Sylwester Łucki.

W kolejnym punkcie zaproszeni goście zabierali głos. Piotr Woźniak Przewodniczący Rady Powiatu w Nysie dziękował za olbrzymią pracę jaką na codzień wykonują strażacy z naszej gminy, K-t PSP Arkadiusz Kuśmierski w badzo podobnym tonie dziekował i wskazywał na olbrzymie znaczenie wsparcia druhów dla działań kolegów z PSP. Bez tej współpracy realizacja zadań ochronnych nie byłaby możliwa. Vlastimil Skrob w swoim wystąpieniu zaserwował zebranym test językowy bo jak stwierdził "tyle lat współpracujemy, że wypada rozumieć czeski". Komendant PSG Kłodzko kpt. Piotr Piekarski podziękował zebranym za współpracę z SG i na pamiątkę wspólnej pracy wręczył Burmistrzowi pamiątkowy ryngraf.

Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek i dalsze Polaków i Czechów oraz służb mundurowych rozmowy w niezwykle przyjaznej atmosferze.

Dziekujemy personelowi i kerownictwu CUHT Zamek za  profesjonalną obłsługę.