Gminne Zawody Pożarnicze - wyniki

O godz. 11.00 na stadionie przy ul. Lipowej rozpoczęły się Gminne Zawody Pożarnicze przygotowane przez Zarząd Odziału Gminnego OSP i UM Otmuchów. Komisję sędziowską na rozkaz Komendanta Powiatowego PSP w Nysie wystawiła JRG Paczków. W zawodach wystartowało 31 sekcji z 12 OSP naszej gminy i SDH Vidnava. Z trybun rozpoczecie obserwowali rozpoczecie mieszkańcy Otmuchowa i nasi mili goście z partnerskich gmin.

Zawody prowadził i komentował Komewndant Gminny OSP Sylwester Łucki, który również zameldował Burmistrzowi Janowi Woźniakowi o gotowości sekcji do zawodów. Po przywitaniu przybyłych druhów Burmistrz wraz z Przewodniczacym Rady Miejskiej Stanisławem Zaczykiem wręczył odznaki za wysługę lat. Tadeusz Zabłocki otrzymał odznakę za 40 lat w OSP, Paweł Tokarczyk i Kazimierz Cichewicz za 35 lat a Bolesław Banach za 30.

Po ceremoni przystapiono do startów w ćwiczeniu bojowym. Rozpoczęli najmłodsi adepci pożarnictwa w wieku 8-12 lat. Po nich występowali kolejno druhowie w kategoriach 12-15, 15-18 i seniorzy. Wszędzie było pełno emocji i woli walki. Nikt nie odpuszczał ni na sekundę ni na metr.

Wola walki zwyciężała nawet ciśnienie wody w wężach. tereza Skrobova z SDH Vidnawa mimo bólu i tryskajacej wody wykonała swoje zadanie i połączyła wąż do rozdzielacza. Dzięki jej postawie wygrali o sekundę i zajeli 3 miejsce. A za swój wyczyn Tereza otrzymła z rak Burmistrza Otmuchowa pamiatkową statuetkę "dla największego pechowca"

Pełne wyniki zawodów podamy w poniedziałek po otrzymaniu kopii protokołu od sędziego głównego. teraz podam trzy pierwsze miejsca w kategorii Seniorów:

1. OSP Śliwice,

2. OSP Buków,

3. OSP Goraszowice.

Gratulijemy wszystkim uczestnikom!

 

GALERIA

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (Wyniki końcowe Gminnych Zawodów Pożarniczych 2013.doc)Wyniki Zawodów 2013 56 kB628