Uroczystości 3 Maja

3 maja o godz. 9.00 na otmuchowskim Rynku zebrały się delegacje i mieszkańcy Gminy Otmuchów aby uczcić jedno z ważniejszych wydarzeń w naszej narodowej historii. Ponad dwa wieki temu swiatli obywatele postanowili ratować upadającą Ojczyznę i wskazali wszystkim drogę do odbudowy potęgi państwa. Niestety wiemy jak sie to skonczyło. Zawiść, prywata i polityka sąsiadów zniweczyły ambitne zamierzenia. Pamiętajmy o tych wydarzeniach.

Popołudnie przyniosło juz mniej oficjalne wydarzenia. Strażacy z Maciejowic przygotowali festyn dla dzieci i dorosłych. NIestety ambitne plany Naczelnika Łukasza Zięby i młodej kadry pokrzyżowała pogoda. Intensywny deszcz zmusił do przenosin pod dach i ziwelował znaczną część zamierzeń. Doceniamy jednak rozmach i zaangażowanie druhów. Wykonaliście kawał dobrej roboty.

Jednym ze zrealizowanych zamierzeń była dekoracja zasłużonych druhen i druhów odznaczeniami MDP i za wysługę lat. Należy zauważyć, że Prezes OSP Maciejowice dh Jan Czykinowski otrzymał odznakę za 45 lat (!!!!!!) służby w OSP. Gratulujemy wszystkim odznaczonym.

Wręczenia odzanak dokonał Burmistrz i zarazem Prezes ZOG Jan Woźniak w towarzystwie Komendanta Gminnego Sylwestra Łuckiego i Skarbnika OG Tadeusza Zabłockiego.