
Przed południem do SK PSP w Nysie dotarła informacja i płonącej stercie słomy w miejscowości Ratnowice. Zadysponowano OSP Otmuchów.
Na miejscu okazało się, że cała sterta jest w ogniu i nie ma szans jej uratować. Jednak ze względu na bliskośc innych stert podjęto działania zabezpieczajace polegające na doz orze i oblewaniu wodą pozostałych stert. Zadanie to wykonywała OSP Kałków w ezwana jako druga jednostka a Otmuchów powrócił do remizy.
Po wypaleniu się wiekszości słomy podjęto akcję dogaszania, na którą powróciła jednostka z Otmuchowa. Własciciel sterty RSP Meszno dostarczył ładowarke i beczkowóz z wodą. Pozostałośc i spalonej słomy były spychane na pobliskie pole i przelewane wodą. Akcja była kosztowna i uciążliwa.